U fotbalistů Slovácka skončil po třech prohrách trenér Soukup

Uherské Hradiště - Vedení fotbalistů Slovácka se dohodlo na ukončení spolupráce s trenérem Miroslavem Soukupem. Mužstvo z Uherského Hradiště je po třech ligových kolech v tabulce bez bodu poslední a soupeřům vstřelilo pouze jednu branku. Než bude jmenován nový kouč, povede tým asistent Jiří Dekař. Šestačtyřicetiletý Soukup je prvním trenérem v tomto ročníku, který opouští prvoligovou lavičku.

„Sáhnout k tomuto kroku nebylo vůbec jednoduché. Výsledky a současné výkony týmu něco napovídají,“ řekl ředitel klubu Vladimír Krejčí. „Nejraději bychom situaci s náhradou trenéra vyřešili hned zítra. Ovšem situace si vyžádá více času. Je třeba vidět i druhou stranu mince. Soukup v klubu odvedl velký kus práce. Bohužel sport je hodně krutý. Po vzájemné dohodě už Soukup v klubu nebude působit,“ dodal Krejčí. Trenéra by mohl nahradit dosavadní kouč druholigového Ústí Svatopluk Habanec.

Slovácku vůbec nevyšel start do soutěže. V premiéře podlehlo v domácím prostředí ligovému nováčkovi z Brna 0:1, v druhém kole prohrálo v Olomouci 0:2 a v neděli doma po slabém výkonu celého týmu utrpělo debakl 1:4 se Spartou. „Náš herní projev je špatný,“ přiznal Soukup po poslední porážce. Pokles formy před zahájením ligového ročníku už signalizovala prohra 2:4 v generálce s bulharským Plovdivem, v níž tým hodně chyboval.

Podobně špatný start přitom mělo Slovácko i v minulém ročníku, kdy také vyšlo v úvodních třech kolech bodově naprázdno. První bod uhrálo po remíze 1:1 až ve čtvrtém kole v Olomouci. „Jenže to byla situace zcela jiná. Naše výkony byly dobré a prohráli jsme po nešťastných gólech. Tehdy jsem byl klidný,“ přiznal Soukup po nedělní prohře se Spartou. V uplynulém ročníku první ligy obsadilo Slovácko navzdory špatnému startu sedmé místo.

Do Slovácka zamířil Soukup, který dovedl v roce 2007 českou dvacítku ke stříbrným medailím z mistrovství světa, v roli sportovního ředitele a šéftrenéra v lednu 2010. Už v polovině dubna se po odvolání kouče Josefa Mazury přemístil na trenérskou lavičku a v závěru sezony zachránil Slovácku prvoligovou příslušnost. V dalším ročníku pod jeho vedením skončilo Slovácko na 12. místě.

Video Soukupa by mohl nahradit Habanec
video

Soukupa by mohl nahradit Habanec