Hokejisté Havířova ovládli ostravský turnaj

Ostrava - Zimní stadion SAREZA v Ostravě se stal dějištěm prvního ročníku mezinárodního turnaje v hokeji. Společně s domácí Porubou bojovali o vítězství junioři Vítkovic, druholigové celky Havířova, Opavy a Přerova a také devítinásobný polský šampion Cracovia Krakov. Týmy bojovaly ve dvou skupinách, jejich vítězové - Havířov a Krakov - se pak střetli ve finále.

Do finálového duelu vstoupili výborně hokejisté druholigového Havířova. Tým, který přijelo podpořit přes sto fanoušků, vedl už ve třetí minutě 3:0. Prosadili se postupně Hass, Sztefek a Pechanec. Po čtvrté musel kotouč ze své branky lovit polský gólman Radziszewski v sedmé minutě po zakončení Danečka. Ve druhé třetině už jeden z nejlepších celků naše severního souseda zvýšil aktivitu. Po brankách Kowalówky a Demkowicze vývoj zápasu zdramatizoval. Jenže Havířov neponechal nic náhodě a své vedení si už pohlídal a zápas vyhrál 6:4 a tím i celý první ročník turnaje. Další dvě branky Slezanů přidali Zientek a Pechanec, za Krakov se prosadili Zielinski a Laszkiewicz. Na třetím místě skončil v Ostravě-Porubě tým Přerova, který porazil juniorku Vítkovic 4:3 po nájezdech.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)