Dračí lodě na Hané

Kojetín - Řeka Morava v Kojetíně byl dějištěm šestého ročníku oblíbeného festivalu Dračí Morava. Tradičních závodů dračích lodí se zúčastnilo více než třicet posádek, které změřily síly na kilometrové a dvousetmetrové trati.

Kojetínský festival je neodmyslitelnou součástí seriálu Grand Prix, ve kterém o prestižní trofej usilují neregistrované posádky. Mezi nimi byli na kilometrové trati nejrychlejší přerovští Dragon Force a na dvoustovce Dračí dech z Hranic. Tím ovšem program festivalu zdaleka nekončil. Velké drama nabídl dvousetmetrový závod dračic, ve kterém pouhých pět setin rozhodlo o centimetrové výhře Heparinek, jinak zdravotních sester z blízkého i vzdálenějšího okolí. „Zdravotní sestry se věčně tahají s pacienty, ony musí mít sílu,“ řekl a súsměvem kapitánka Vladimíra Prokešová.

 

Vůbec nejrychlejší finálovou jízdu předvedla v Kojetíně Sedmá rota v kategorii Fun. Vojáky z olomoucké posádky sice výsledky úvodních rozjížděk nestavěly do pozice hlavních favoritů, nakonec ale vyhráli více než o vteřinu a obhájili tak své loňské vítězství.