Česko U 18 – Norsko U 18 3:0

Česká fotbalová reprezentace do 18 let si zahraje finále Memoriálu Václava Ježka. Poté, co v úterý porazila stejně staré Turky 2:0, nezaváhala ani s výběrem Norska. Čeští mladíci svého soupeře přehráli jednoznačně 3:0.

Norové mohli být rádi, že si z Ludgeřovic neodvezli daleko větší příděl inkasovaných branek. Svěřenci kouče Josefa Csaplára je totiž přehrávali ve všech směrech. Neustálý pohyb, vynikající presink, rychlý přechod do útoku.

To vše zdobilo české mladíky, kteří se poprvé prosadili ve 24. minutě díky naději ostravského Baníku Jakubu Šašinkovi. Ten se navíc dokázal prosadit ještě jednou a to v závěru 1. poločasu. Kdo čekal, že česká reprezentace v úmorném vedru po změně stran poleví, musel být překvapen. Slabí Norové místy nevěděli, kde jim hlava stojí. Gólman Ola Herman Opheim byl snad nejvytíženější osobou hostů. Inkasoval však už pouze jednou a to z nohy Lukáše Michny. Jednou ho navíc zachránila tyč, do které pálil další hráč ostravského Baníku Daniel Holzer.

ČR porazilo Norsko 3:0.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)