Švancara v souboji kapitánů zostudil Řepku

Brno – Brněnští fotbalisté udělali letos poprvé fanouškům radost i na domácím hřišti. Při výhře 3:1 nad Budějovicemi se dvěma góly blýskla ikona brněnského klubu Petr Švancara. V souboji kapitánů naopak neobstál budějovický veterán Tomáš Řepka, který svou nedůsledností umožnil druhý Švancarův gól.

Juniorský vicemistr světa Radek Petr si v bráně Brna odbyl svoji českou prvoligovou premiéru. Šťastně pro něj ale nezačala, po sérii obranných chyb jeho spoluhráčů překonal brankáře Zbrojovky už ve třinácté minutě jihočeský Brazilec Sandro.

Pokud některý ze dvou tisícovek fanoušků odešel už v poločase, musel doma později litovat. Obrat ukázkově zrežíroval právě brněnský kapitán Švancara. Nejdříve krátce po začátku druhé půle poslal míč zkušeně k tyči Daňkovy brány, v pětašedesáté minutě se nezvykle hlavou postaral dokonce o jednogólové vedení Zbrojovky. Hlídače Řepku v té chvíli odsoudil pouze do role statisty.

Fotbal - FC Zbrojovka Brno - SK Dynamo České Budějovice

Přehnaným respektem při své ligové premiéře rozhodně netrpěl ani další novic v brněnském dresu, Petr Glaser čtvrt hodiny před koncem utkání bez rozpaků vypálil z téměř třiceti metrů, a výhře Brna tak dal mimořádně pohlednou gólovou pečeť.

Po šesti odehraných kolech má Zbrojovka deset bodů. Výhrou nad Budějovicemi si hráči mohli spravit sebevědomí, které utrpělo vysokými prohrami se Slavií a Jabloncem ve dvou předchozích kolech.

Zbrojovka Brno - Dynamo České Budějovice 3:1 (0:1)

Branky: 48. a 65. Švancara, 72. Glaser - 14. Sandro. Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Zeman. ŽK: Mezlík - Klesa, Novák, Javorek, Zeba. Diváci: 2222.

Brno: Petr - Hyčka, Pernica, Kaufman (36. Sus), Husár - Mezlík, Zavadil, Šoljič, Lutonský - Jurdík (53. Glaser), Švancara (79. Fall). Trenér: Čuhel.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Řepka, Lengyel, Hanzlík (71. Řezníček) - Klesa (68. Hudson), Rýdel (74. Zeba), Javorek, Otepka, Sandro - Markovič. Trenér: Cipro.