Hokejová dvacítka skončila na turnaji v Kravařích druhá

Kravaře - Hokejová reprezentace do dvaceti let se od pátku do neděle zúčastnila v Kravařích mezinárodního turnaje čtyř zemí. Po páteční výhře nad Finskem 2:1 a sobotní kruté porážce se Švédskem 2:10 nastoupili včera k poslednímu utkání o konečné druhé místo proti favorizovanému Rusku.

Po těžké porážce se Švédskem naskočili svěřenci Miroslava Přerosta do zápasu s Ruskem s motivací ukázat se před trenéry v lepším světle než proti Tre Kronur. Jenže první pohnuli skórem před naplněnou kravařskou halou hostující hráči v červeném, když v sedmé minutě využil první ruskou přesilovku kapitán Albert Yarullin. Do první přestávky však Češi díky našemu druhému útoku otočili vývoj zápasu. Nejprve vyrovnal Matěj Beran po asistenci Zdeňka Doležala, který sám na začátku patnácté minuty překonal Vasilevského v ruské brance podruhé a náš výběr vedl 2:1. Dobrý výkon našeho mužstva pokračoval i po přestávce  a výsledkem byl třetí gól našeho celku z hole kapitána Michala Švihálka v přesilovce 5 na 3. A po dvou třetinách byl stav utkání 3:1 pro hráče v bílém, tedy český výběr do dvaceti let. Slabší chvilku si Češi vybrali po vstupu do třetího dějství, kdy Rusové během tří minut vyrovnali na 3:3. Obavy ze ztráty koncentrace a zvrácení zápasu ve prospěch sborné se však nepotvrdily. Podruhé v zápase se totiž prosadil v tísni Zdeněk Doležal a strhl vedení na českou stranu. Náš tým dokázal využít i druhou přesilovou hru pěti proti třem a necelých osm minut před koncem Češi opět vedli. Češi po výhře 4:3 nad Ruskem podruhé v Kravařích vyhráli a za Švédskem obsadili v turnaji čtyř zemí druhé místo.

Reportáž Davida Knebela (zdroj: ČT24)