Vstup do nového ročníku interligy porubské házenkářky zvládly

Ostrava - Házenkářky Sokola Poruba mají za sebou vstup do československé interligy. Obhájkyně mistrovského titulu hostily jako prvního soupeře slovenskou Šalu a úvodní utkání zvládly, vyhrály 31:28.

První zápas nového ročníku interligy porubské házenkářky nakonec zvládly, ale jeho průběh rozhodně pohodový nebyl. V prvním poločase totiž porubská děvčata nehrála dobře. Spoustu akcí pokazila a přes jejich slabou obranu se slovenské soupeřky lehce prosazovaly. V jednu chvíli prohrávala Poruba se Šalou už o sedm gólů 9:13. Po pauze však jakoby na palubovku nastoupilo jiné družstvo. Během pěti minut a několika sekund dokázaly porubské házenkářky zápas otočit, když viditelnou byla hlavně nová posila Pavla Poznarová. Poruba jako obhájce titulu zvítězila nad Šalou 31:28 a zahájila tak novou soutěžní sezonu úspěšně.

Reportáž Rostislava Hellemanna (zdroj: ČT24)