Obvinění muži ze Zlínska jsou ve vazbě

Zlín – Soud dnes poslal do vazby další obviněné v metanolové kauze. Po celé republice policie obvinila už třiadvacet osob. Kromě prodejců jsou mezi obviněnými i dovozci, kteří přiváželi suroviny do nelegálních stáčíren. Závadný alkohol už si vyžádal devatenáct životů.

Jako první byl obviněn provozovatel večerky na zlínském sídlišti Jižní Svahy, kde nakupovali alkohol otrávení lidé. Sedmatřicetiletý muž čelí obvinění z porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží, za což mu hrozí až tři roky vězení. Je stíhán na svobodě. Stíháni jsou i osmatřicetiletý a o rok starší muž, jejichž obvinění policie oznámila v sobotu.

Další zadržené trojici hrozí v případě uznání viny až osm let vězení. Jednapadesátiletý muž, v jehož garáži poblíž sídliště Jižní Svahy ve Zlíně byl nalezen závadný alkohol, byl obviněn z ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti, neoprávněného podnikání a porušení předpisu o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Nyní je ve vazební věznici.

Obviněni byli i čtyřicetiletý a čtyřiapadesátiletý muž za ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Muži zřejmě obchodovali se závadným alkoholem ve větším rozsahu. Soud dnes oba obviněné poslal do vazby. Policie zadržela i dodavatele v Ostravě. Na stopu se mu dostala díky výpovědím dříve zadržených či obviněných. Muž je obviněn ze tří trestných činů a hrozí mu až osm let vězení.

Video Páteční zadržené vzala dnes zlínská policie do vazby
video

Páteční zadržené vzala dnes zlínská policie do vazby