Další dvě ženy se otrávily metanolem – ve Zlíně a v Kroměříži

Kroměříž - Kroměřížská nemocnice přijala v noci na sobotu starší ženu z Kroměřížska s těžkou otravou metylalkoholem. Její stav je stabilní, potvrdila mluvčí nemocnice Veronika Klímová. Další pacientku přijala v sobotu večer zlínská nemocnice.

Kroměřížská nemocnice přijala v pátek v noci ženu s těžkou otravou metanolem. Podle mluvčí nemocnice Veroniky Klímové je pacientka při vědomí, lékaři jí podávají lék fomepizol dovezený z Norska. Mluvčí krajské policie Jana Macalíková dnes řekla, že šestašedesátiletá žena zatím nebyla schopna vypovídat, údajně ve Zlíně vypila jednu sklenici rumu.

Seniorka je ve stabilizovaném stavu. Do nemocnice ji záchranka přivezla při vědomí, otrávená měla potíže s viděním. Poté, co laboratoř prokázala otravu metanolem, přesunuli ji lékaři z interny na uzavřené oddělení ARO.

Zlínská nemocnice přijala dalšího člověka po otravě metanolem. Podle mluvčí nemocnice Karly Havlíkové je osmapadesátiletá žena při vědomí a komunikuje. Údajně pila vodku.

V nemocnicích jsou i další pacienti

Ve zlínské nemocnici je hospitalizováno šest mužů a jedna žena, stav pacientů se postupně lepší. Dva muži leží na jednotce intenzivní péče, ostatní na lůžkových odděleních interny. Nemocnice již v týdnu propustila po úspěšné léčbě postupně pět pacientů, všichni jsou bez trvalých následků.

Stav šestačtyřicetiletého muže, který je hospitalizován ve vsetínské nemocnici od pondělí, je stabilizovaný. Ve Zlínském kraji po požití závadného alkoholu již zemřely tři ženy, na jižní Moravě dva pacienti – v Kyjově a ve Znojmě.