V Ostravě proběhl YOUTH4YOU(TH), festival mladých pro mladé

Pátý ročník úspěšného festivalu YOUTH4YOU(TH) proběhl tuto sobotu, 6. října, v centru Ostravy. Prostory kulturního centra Cooltour a klubu Marley zaplnilo téměř 700 mladých lidí, kteří se rozhodli užít si večer plný hudby, tance, poezie a outdoorových exhibicí.

„Včerejší den byl pro nás důkazem, jak je kulturní tvorba mladých lidí v Ostravě živá a bohatá. Na festivalu se vystřídalo přes 100 umělců, pomáhalo okolo 30 dobrovolníků a přišlo necelých 700 návštěvníků,“ uvedl Tomáš Hrabuška, člen organizačního týmu.

„Připravili jsme pro diváky na třech scénách přes 17 hodin hudby různých žánrů, taneční vystoupení, autorská čtení, výstavy a letos opět i outdoorovou scénu s bike trialovou exhibicí. Festival byl tak pestrý, že si každý přišel na své,“ dodala Barbora Urubová, organizátorka festivalu.

Youth4You(th)
Youth4You(th)

YOUTH4YOU(TH) je festival mladých pro mladé – organizace YMCA Ostrava Poruba o. s., která jej pořádá, nabízí lidem do 23 let z Ostravy a okolí jedinečnou možnost vystoupit před větším publikem, předvést svůj talent a v profesionálních podmínkách prezentovat svou tvorbu.

Tato jednodenní kulturní akce je určena pro aktivní mládež a mladé tvůrčí umění napříč všemi žánry.  YOUTH4YOU(TH) je prostor pro prezentaci hudebních, divadelních, výtvarných, tanečních, filmových a dalších tvůrčích aktivit. Teenageři, které si založili vlastní kapely, taneční skupiny nebo divadelní spolky díky němu každý rok získávají skvělou šanci zviditelnit se.