4TET si zanotoval s brněnskou filharmonií

Brno - Čtveřice vynikajících  zpěváků v podobě populárního seskupení 4TET v doprovodu brněnské filharmonie – kombinace, která zaručuje kvalitu. Vokální skupina okolo Jiřího Korna svůj repertoár upravila pro symfonický orchestr úplně poprvé – výsledek mohli včera večer posoudit diváci v brněnské Wanieck Gallery.

Jiří Korn, David Uličník, Jiří Škorpík a Dušan Kollár – čtveřice, která právě v těchto dnech slaví deset let společného vystupování. Koncerty vyprodali už nesčetněkrát. Včera poprvé trochu v jiném hávu – za zády se symfonickým orchestrem.

„4TET je dnes projekt desetiletý, dospělý, který si může dopřát takové krásné věci, jako jsou teď dva koncerty v Brně se symfonickým orchestrem,“ řekl Jiří Šopík.

Velká brněnská premiéra

Podle manažerky orchestru Filharmonie Brno Blanky Šaffkové je to vůbec poprvé, kdy byla tvorba 4TETu upravena pro velký orchestr. Plány na společné vystoupení vznikly před rokem a půl.

„Samotné zkoušení trvalo necelý týden. Nejdříve zkoušel jen orchestr s dirigentem, v pondělí přijel i 4TET a zkoušelo se to všechno dohromady,“ popsala přípravy Blanka Šaffková. „Je to velká premiéra a brněnští diváci mohou být rádi, že jsou u toho,“ dodala. 

„Pro nás je to velký zážitek. A doufáme, že i pro diváky,“ doplnil Jiří Korn.

Zatímco první polovina patřila především skladbám amerického skladatele Leonarda Bernsteina, zazněly i písně z opery Candide nebo West Side Story a nechyběly ani netypické aranže populárních i lidových písní.

Na páteční večer se chystá repete

„Moc se nám to líbilo, máme úžasný zážitek. Moc nás to spojení potěšilo. Bylo to zase něco jiného,“ neskrývala nadšení jedna z návštěvnic po koncertu.

Výjimečný zážitek si nenechalo ujít více než 650 diváků, stejný počet lidí má už teď koupený lístek na dnešní večer, kdy 4TET spolu s filharmonií koncert zopakují.