Stránku KSČM napadli hackeři z Anonymous, voliče nazývají idioty

Brno - Internetovou stránku brněnské KSČM napadli hackeři z Anonymous. Instalovali na ni nápis, v němž voliče komunistů oslovují jako „omezené idioty“. Stěžují si, že Česká republika je ohrožena špatnými politiky i nezodpovědnými občany. Tvrdí v něm také, že komunisté zastavili vývoj v naší zemi na 30 let a že se neutále snaží o totéž. Stránky byly kvůli útoku asi hodinu nedostupné, výpadky registroval i celostátní web strany.

Útok na web brněnských komunistů patrně reaguje na výrazný úspěch KSČM v krajských volbách. Téměř v celé republice strana získala více hlasů než ve volbách v roce 2008. Ve dvou krajích dokonce zvítězila.

Anonymus je mezinárodní skupina hackerů. Je známá hlavně útoky souvisejícími s mezinárodní protipirátskou smlouvou ACTA. Útočili na webové stránky nadnárodních společností, justici i vládní orgány v různých zemích, včetně americké CIA.

Předvolební útoky na ODS v Brně

Do předvolebních bojů v jihomoravské metropoli se letos netradičním způsobem zapojili také příznivci komunismu. Nálepkami s fotografií komunistického prezidenta Klementa Gottwalda a nápisy „Boj pokračuje!“ a www.komsomol.cz přelepili snímky kandidátů na volebním stánku ODS v České ulici. Daly se ale odstranit a škoda tak nevznikla.