AVÍZO: Podzimní prázdniny v Mníšku p. Brdy

Během podzimních prázdnin připravil zámek Mníšek pod Brdy hned dva zajímavé programy pro rodiny s dětmi, které můžete navštívit. Ve čtvrtek a pátek 25. a 26. října to bude dobrodružné putování za českými pohádkami. V sobotu a v neděli jste zváni na prohlídky s názvem Ozvěny lesních rohů.

„Na Pohádkových prohlídkách se děti stanou detektivy a v každé zámecké místnosti dostanou za úkol hledat skryté indicie a podle nich pohádku, která se tam ukryla. Známých českých pohádek se na zámku schovalo sedm a pokud děti všechny najdou, určitě je nemine malá odměna,“ slibuje průvodkyně Růžena Langerová. 

Provádět bude samozřejmě pohádková postava, která jim v pátrání pomůže. Spolu s ní si zanotují známé písničky z filmů a hlavně se budou dobře bavit.

Co čeká návštěvníky na samý závěr? Místnost plná malých princezen a šlechticů a potom zazvoní zvonec a pohádek je konec.

V sobotu a neděli 27. a 28. října chystáme speciální prohlídky pro dospělé i rodiny s dětmi na II. prohlídkovém okruhu, kde jsou k vidění bohatě vybavené soukromé komnaty posledních zámeckých pánů. V nich si budeme vyprávět o zálibách paní hraběnky i pana barona Kasta. Byl to vášnivý myslivec. Co myslíte, ulovil někdy něco náš pan baron? A co slýchával v okolních lesích? Prohlídky s názvem Ozvěny lesních rohů jsou určené pro malé i velké návštěvníky a probíhají v rámci projektu Národního památkového ústavu nazvaného Oživlé památky.

Prohlídky se po všechny čtyři dny konají od 11,30 do 15,30 hodin, rezervace vhodná na tel. 318 590 261.

Jana Digrinová, kastelánka