Uherské Hradiště se chystá na společné zasedání vlád

Uherské Hradiště – Společné zasedání vládních kabinetů Česka a Slovenska čeká už tento víkend Uherské Hradiště. Obyvatelé a návštěvníci města proto musí počítat s omezeními. Na společné schůzce by kabinety měly projednat projekty spolupráce mezi oběma zeměmi, očekává se také podpis společné deklarace premiérů Petra Nečase a Roberta Fica. 

Uherské Hradiště nabídne delegacím reprezentativní prostory Reduty a nově zrekonstruované jezuitské koleje, kde byla nedávno otevřena i expozice děl malíře Moravského Slovácka Joži Uprky. Obyvatelé a návštěvníci města ale musí počítat s tím, že oba objekty budou ten den veřejnosti nepřístupné. „Do jednacích prostor budou mít přístup pouze lidé z předem vyhotoveného seznamu. Po dobu jednání nebudou fungovat infocentra v jezuitské koleji, konat se nebude ani dopolední mše v přilehlém kostele,“ upřesnil tajemník radnice Josef Botek.

Jednání si vyžádá omezení dopravy – od nedělního večera až do pondělního poledne bude pro auta zavřeno Masarykovo náměstí, Nádražní ulice a Komenského náměstí. Na náměstí budou parkovat desítky vládních automobilů, celkový počet účastníků akce se zřejmě bude počítat na stovky. A to včetně vojenské jednotky, která bude mít slavnostní nástup na nádvoří Reduty.

Omezení při společném zasedání vlád ČR a SR

29. 10. od 02:00 do 14:00 hod. bude úplná uzavírka Masarykova náměstí pro automobilovou dopravu

29. 10. budou do 14:00 hod. pro veřejnost zcela uzavřeny prostory Reduty a Slováckého centra kultury a tradic (jezuitská kolej)

Zdroj: web města Uherské Hradiště


„Určitým podnětem pro zasedání přímo v našem městě může být i to, že pan premiér Nečas pochází z Uherského Hradiště a město zná. Viděl i novou expozici Joži Uprky a právě tyto prostory se stanou jednacími místnostmi obou vlád,“ uvedl starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský. Vládní delegace by se měly na Slovácku zdržet zhruba do poledne, pak je v plánu přesun do Trenčína. 

Jednání se bude konat den po výročí vzniku Československa v roce 1918. V průběhu jednání mají předsedové vlád projednat klíčová témata vzájemné spolupráce, především problematiku bezpečnosti, energetiky a dopravy. Slovenská diplomacie uvedla, že na programu schůzky je například i dohoda ohledně prací na prodloužení splavnosti vodní cesty Otrokovice - Rohatec v česko-slovenském pohraničí. Počítá se také s podpisem protokolu o změně smlouvy o vzájemné pomoci justičních orgánů obou zemí.

Příjezd členů kabinetů si vyžádá uzavírku centrálního náměstí
Příjezd členů kabinetů si vyžádá uzavírku centrálního náměstí