Silnice v Moravskoslezském kraji jsou s opatrností sjízdné

Ostrava - Silnice v Moravskoslezském kraji jsou po nočním sněžení sjízdné. Řidiči by i přesto měli být opatrní, a to hlavně na Bruntálsku, kde provoz obdobně jako v sobotu komplikují ztěžklé větve a stromy, které se lámou a zasahují do vozovky.

V regionu by se rovněž mohly tvořit sněhového jazyky. Vyplývá to z informací dispečerů Správy a údržby silnic Moravskoslezského kraje.„V současnosti jsou silnice sjízdné. Na solených úsecích leží zbytky rozbředlého sněhu. Stále máme problémy s namrzajícími větvemi, které odstraňujeme spolu s hasiči,“ řekl bruntálský dispečer.

Dodal, že doprava je ale tak komplikovaná už jen na silnicích nižších tříd. Kvůli spadlým větvím a stromům absolvovali hasiči od sobotního rána už čtyři desítky zásahů. Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely nejčastěji vyjížděli právě na Bruntálsko, víc jak třicetkrát, šestkrát zasahovali na Opavsku a dvakrát na Novojičínsku.

„Většinu stromů hasiči stihli pořezat a ořezat do sobotní půlnoci, od dnešních zhruba 04:00 zasahovali čtyřikrát. Nemám informace o větších škodách, ani o zraněních osob v souvislosti s těmito zásahy,“ podotkl Kůdela.

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné také silnice na Frýdecko-Místecku, kde rovněž leží zbytky rozbředlého sněhu. „Právě dokončujeme údržbu silnic druhých a třetích tříd,“ řekl frýdecko-místecký dispečer. Podle jeho opavského kolegy pak hrozí v průběhu dne i sněhové jazyky. Obdobná situace je i v dalších místech regionu.