Na řece Svitavě u Letovic plave půlkilometrová olejová skvrna

Letovice - Asi půlkilometrová olejová skvrna o šířce 5 až 10 metrů se objevila na hladině řeky Svitavy u Letovic. Hasiči už položili do řeky norné stěny, a snaží se tak zabránit dalšímu úniku látky z kanalizace. Olejová látka pravděpodobně unikla z některého z blízkých podniků. Na místě je starosta, pracovníci inspekce životního prostředí, policie i vedení obce. Podle hasičů není ohrožení nijak velké a situaci mají plně pod kontrolou.

Video Hovoří velitel hasičského zásahu Michal Černý
video

Hovoří velitel hasičského zásahu Michal Černý

„Přesné místo úniku jsme zatím nezjistili,“ řekl velitel hasičského zásahu Michal Černý a doplnil, že skvrna už se dále nešíří. Hasiči na řece nainstalovali 3 norné stěny, látku zasypávají sorbentem a následně ho odebírají. „Odebrali jsme také vzorky, které pošleme do chemické laboratoře na rozbor,“ dodal Černý s tím, že únik zatím nezpůsobil úhyn ryb ani dalších živočichů.

/*json*/{"map":{"lat":49.547089,"lng":16.573578,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.547089,"lng":16.573578,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/