Na řece Svitavě u Letovic plave půlkilometrová olejová skvrna

Letovice - Asi půlkilometrová olejová skvrna o šířce 5 až 10 metrů se objevila na hladině řeky Svitavy u Letovic. Hasiči už položili do řeky norné stěny, a snaží se tak zabránit dalšímu úniku látky z kanalizace. Olejová látka pravděpodobně unikla z některého z blízkých podniků. Na místě je starosta, pracovníci inspekce životního prostředí, policie i vedení obce. Podle hasičů není ohrožení nijak velké a situaci mají plně pod kontrolou.

„Přesné místo úniku jsme zatím nezjistili,“ řekl velitel hasičského zásahu Michal Černý a doplnil, že skvrna už se dále nešíří. Hasiči na řece nainstalovali 3 norné stěny, látku zasypávají sorbentem a následně ho odebírají. „Odebrali jsme také vzorky, které pošleme do chemické laboratoře na rozbor,“ dodal Černý s tím, že únik zatím nezpůsobil úhyn ryb ani dalších živočichů.

/*json*/{"map":{"lat":49.547089,"lng":16.573578,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.547089,"lng":16.573578,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/