Fotografie něžné krásy uvedou festival Mezipatra

OSTRAVA - Ozvěny filmového festivalu Mezipatra, zaměřeného na takzvané queer filmy, tedy filmy o sexuálních menšinách, zahájí v Ostravě výstava fotografií Michaely Cichrové. Pořadatelé ji připravili jako odpověď na kontroverzní vídeňskou výstavu o mužské nahotě.

Náměty snímků mladé brněnské autorky jsou jemnost nahého ženského těla, agrese, cynismus, syrovost. Informoval o tom Vladimír Šmehlík z ostravského Centra kultury a vzdělávání.

„Cichrová ve své tvorbě odráží cynický pohled na ženské tělo jako na objekt určený ke spotřebě. Sebevědomé pózy ženský postav sráží králičími hlavami, něžné křivky svých modelek drze aranžuje do situací, v nichž násilí hraje hlavní roli,“ uvedl Šmehlík.

Dramaturgové festivalu podle něj výstavou reagují na rakouskou „kunst hysterii“ vyvolanou dvěma výstavami věnovanými mužské nahotě a sexualitě.

Vernisáž se uskuteční v úterý 20. listopadu v 18:00 v klubu Atlantik. Bude zároveň zahájením ostravských ozvěn festivalu Mezipatra, které ve městě potrvají do soboty 24. listopadu.
Diváci na přehlídce uvidí kromě filmů hudební recitál zpěvačky Míny nebo show s přehlídkou modelů ostravské revuální divy Banánové Haliny.