Orlovský turnaj v badmintonu vyhráli Mendrek a Černá

Orlová - Úspěchem českých badmintonistů skončilo mezinárodní mistrovství České republiky juniorů, které se tradičně uskutečnilo v Orlové. V chlapecké kategorii se z vítězství radoval Adam Mendrek, mezi dívkami zvítězila Lucie Černá, která tak vylepšila své loňské třetí místo.

Lucie Černá byla nasazenou jedničkou dívčího singlu a předpoklady organizátorů turnaje potvrdila. Ve finále si poradila se Slovinkou Kajou Stankovičovou, kterou porazila 2:0 na sety. V současnosti nejlepší český juniorský hráč Adam Mendrek ve finále narazil na Chorvata Filipa Špoljarce. V dobré formě hrající Mendrek nedal svému soupeři žádnou šanci a porazil jej ve dvou setech 21:17 a 21:11. Vrcholem této sezóny je pro badmintonisty jarní mistrovství Evropy v Turecku. Adam Mendrek na něm chce uspět, proto v nejbližších dnech vyrazí sbírat zkušenosti do Číny, kde bude zhruba měsíc trénovat.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)