Přerovské volejbalistky po pěti výhrách podlehly Olomouci

Olomouc - V ženské volejbalové extralize skončila šňůra výher Prechezy Přerov. V derby utkání v Olomouci sice Přerovanky vyhrály první set, to ale bylo z jejich strany nadlouho vše. Domácí nakonec zvítězily 3:1.

Oba týmy musely před zápasem řešit zdravotní potíže hned několika svých hráček. Olomouc tak nastoupila prakticky bez možnosti střídat, paradoxně ale podala jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Jedno z mála slabších míst potkalo domácí v prvním setu, kdy nevyužily tři setboly a prohrály ho 24:26. V dalších dvou sadách ovšem Přerov získal jen19 a12 bodů a utekl mu i začátek té další. Za stavu 10:2 hosté předvedli ještě jedno vzepětí a dokonce vedli 18:16. Pak ale nedokázali otočit postavení při podání kapitánky vysokoškolaček Tinklové, takže po výsledku 25:20 zůstaly body v Olomouci. „To družstvo se semklo, vědělo, že střídat nemůžeme a že si to musíme uhrát sami na hřišti a nakonec to tak i dopadlo,“ zhodnotil spokojeně trenér SK UP Olomouc Jiří Teplý.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)