Česká televize zve na silvestrovský Ples na Provázku

Dám dělovou ránu nebo Depeše – i takové hity zazní v podání herců brněnského Divadla Husa na provázku a kapely Meteor z Prahy k novoročnímu přípitku ve společnosti televizních obrazovek. Pořad Ples na Provázku, jenž je záznamem loňské silvestrovské akce divadla, odvysílá Česká televize na svém druhém programu krátce po půlnoci.

Chcete zažít nezapomenutelný Silvestr? Přijďte ho oslavit do divadla, zve (nejen) věrné publikum na svoji již tradiční rozlučku se starým rokem Divadlo Husa na provázku. Přenést jedinečnou atmosféru na obrazovky se poprvé pokusí brněnské studio České televize, které připravilo sestřih nejzajímavějších momentů z loňské akce.

„Pořad zachycuje ples Divadla Husa na provázku konaný 30. prosince 2011. Vysílá se tedy po roce, v době, kdy se na Provázku uskuteční ples letošní,“ upřesnila dramaturgyně ČT Nora Obrtelová.

Kamery zaznamenaly speciální vydání improvizačního klání Jiří Kniha hledá autora. Společně s Jiřím Knihou se v improvizacích představí Michal Dalecký, Ondřej Jiráček, Ondřej Kokorský, Robert Mikluš, Jiří Jelínek a Martin Donutil.

Sled zábavných skečů v duchu provázkovské poetiky doplňují slavné písně z repertoáru „specialistů“ na slavné hity české hudební scény, skupiny Meteor z Prahy. S ní si zanotovali i herci z divadla. "Andrea Buršová například zazpívala Depeši Marty Kubišové, zazní songy Léta letí, Tak prázdná, na konci večera zazáří Jan Kolařík v Muchomůrkách bílých," uvedla Obrtelová.

Zábava pro diváky, adrenalin pro tvůrce

Podle dramaturgyně si tvůrci pořadu při natáčení zažili i adrenalinové chvíle. „Důležité je nepropásnout nějakou zajímavou situaci, protože je neopakovatelná,“ řekla Nora Obrtelová. Velkou výhodou podle ní je, že režisér divadelního plesu Vladimír Morávek se zároveň ujal i režie televizního záznamu.

„Jediná obtíž pro kameramany a štáb byla v přání divadla, abychom moc nerušili diváky plesu, ale našel se přijatelný kompromis pro všechny strany,“ dodala.

Premiéra pořadu Ples na Provázku otevře novoroční program ČT2. Jeho vysílání je naplánováno na čas pět minut po silvestrovské půlnoci; trvá celkem 59 minut.