Psi z útulku bez povinného poplatku, až do Hromnic v Přerově

Přerov – Psí útulek v Přerově podporuje odběr svých svěřenců - od svátku Tří králů až po Hromnice si lidé mohou nového čtyřnohého přítele odvést domů zcela zdarma, bez povinného poplatku.

„Jde nám o to, aby zvířata měla co nejdříve své nové pány, proto jsme se rozhodli pro tento krok. Jinak lidé za psa, kterého si chtějí vzít z útulku, zaplatí – a to až pět set korun. Věřím, že zvířata najdou nové, milující majitele,“ uvedl přerovský primátor Jiří Lajtoch.

Kapacita přerovského útulku je v současnosti téměř vyčerpána. „Máme tu celkem patnáct psů a dvě kočky. Jejich fotografie a popisy povah si zájemci mohou najít na webových stránkách útulku. Pokud si chtějí zvířata prohlédnout na místě, mohou přijít v pondělí, ve středu a v pátek kdykoliv od desíti ráno do čtyř odpoledne, o víkendu mezi osmou a desátou hodinou dopoledne,“ doplnil ředitel Technických služeb města Přerova Radek Koněvalík. Jak dále připomněl, nový majitel se musí prokázat občanským průkazem a je povinen si s sebou přinést pro psa náhubek a vodítko.

K dočasnému pobytu  psů a koček odchycených nebo nalezených na území Přerova slouží útulek již šestnáct let. „V posledních letech útulek už kapacitně nestačí. Máme zpracovanou studii na jeho rozšíření, pětimilionová investice je ale zatím pro nás nereálná. Přesto hledáme možnosti, jak útulek zvětšit – a přitom neubrat zvířatům jejich komfort,“ dodal náměstek přerovského primátora Michal Zácha.