Házenkářky Poruby ztratily vedení v soutěži

Ostrava - Házenkářky Sokola Poruba prohrály poprvé v probíhajícím ročníku Interligy na vlastní palubovce a hned je to stálo vedení v soutěži. Jejich přemožitelkami byly hráčky Mostu, které si v přímém souboji o čelo tabulky odvezly z Ostravy vítězství 28:27.

Utkání Poruby s Mostem bylo nejen přímým duelem o čelo tabulky, ale také odvetou za nedávné semifinále Českého poháru, ve kterém zvítězila Poruba o sedm branek. Právě tato zkušenost pomohla Mostu k tomu, že tentokrát přistoupil k utkání mnohem koncentrovaněji a výborně začal. Po necelých pěti minutách Poruba prohrávala 1:5.

Porubské hráčky sice zápas vyrovnaly, ale poté už ani jeden tým nedokázal gólově odskočit. Utkání tak spělo k napínavé koncovce, ve které se tentokrát přiklonilo štěstí na stranu severočeského celku. Rozhodující branku znamenající vítězství Mostu dála minutu a půl před koncem Petra Vítková, která přišla do Mostu právě z Poruby.