Česká badmintonová špička se představila v Českém Těšíně

Český Těšín - Do města na česko-polské hranici se sjela téměř kompletní domácí badmintonová špička. Na Těšínském poháru – Memoriálu Standy Krauze, byl zájem hlavně o výsledky teprve sedmnáctiletého Adama Mendreka.

Český juniorský reprezentant je synem Tomasze Mendreka, který je odchovancem českotěšínského badmintonu a také účastníkem barcelonské olympiády v roce 1992. Adam se společně s Michalem Světničkou probojoval až do finále čtyřhry. V tom tato dvojice vzdorovala zkušenému páru Josef Rubáš, Jaroslav Sobota. Mladíci podlehli nyní už čtyřnásobným vítězům českotěšínského turnaje 1:2 na sety.

V mužském singlu byl nejúspěšnější Slovák Juraj Vachálek. Ve finále jubilejního 35. ročníku Těšínského poháru porazil brněnského badmintonistu Petra Jelinka 2:0 na sety.

V ženském singlu mohla potřetí v Českém Těšíně vyhrát zkušená Dominika Koukalová. Ve finálovém utkání však nestačila na klimkovickou Kateřinu Tomalovou. Podlehla jí 1:2 na sety.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)