Hokej: Vítkovice - Kladno 4 : 2

Ostrava - Vítkovičtí hokejisté stále drží pozice pro předkolo play off. V závěrečné čtvrtině základní části by se ještě rádi dotáhli na první šestku. Poslední tři utkání však prohráli. Proti kladenským Rytířům včera konečně bodovali naplno, když o svém vítězství rozhodli již v úvodu zápasu.

Vítkovice rozhodly zápas již v první třetině, kdy jim skvěle vyšel desetiminutový úsek hry, ve kterém vstřelily tři góly. Vítkovice v současnosti střelecky táhne druhý útok, který to potvrdil i ve včerejším zápase. Cent Ondřej Roman přihrával na tři branky, Vladimír Svačina si připsal tři body za dvě trefy a jednu přihrávku a Rudolf Huna zaznamenal šestnáctý gól sezóny.

Svačinův čtvrtý gól vyhnal na začátku druhé třetiny z kladenské branky Cikánka a jeho místo zaujal Jan Chábera. Ten sice udržel čisté konto a Rytíři dvakrát skórovali, jenže ztrátu z první třetiny již nedohnali a prohráli ve Vítkovicích 2:4.

Reportáž Dana Šumbery (zdroj: ČT24)