Řidič autobusu, který narazil do stromu, asi zkolaboval

Ostrava - Autobus linky číslo 58 dnes ráno havaroval v Ostravě. Řidič narazil do stromu. Padesátiletý muž během jízdy pravděpodobně zkolaboval. Ve chvíli nehody bylo v autobusu šest cestujících. Záchranáři ošetřili tři zraněné.

Řidiči dopravního podniku se udělalo podle prvních informací špatně. Pět minut před sedmou ráno najel v Martinovské ulici v Ostravě-Porubě do stromu.

„Vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu řidiče jsme zatím nemohli provést jeho výslech, nebyla provedena ani orientační dechová zkouška,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková a dodala, že ovlivnění alkoholem vyloučí až krevní testy.

Podle mluvčího Dopravního podniku Ostrava Miroslava Albrechta autobus řídil spolehlivý člověk, který ve firmě pracuje asi sedm let. Následkem nehody byli zranění další dva cestující. Dva lidi, řidiče a jednu cestující, převezli záchranáři do ostravské fakultní nemocnice. Oba však utrpěli jen lehká zranění a v nemocnici zůstanou do rána pouze z preventivních důvodů. Škoda na autobusu je asi tři sta tisíc korun.