Ani napotřetí Buldoci pohárovou trofej nezískali

České Budějovice, Brno - Brněnští Bulldogs sice dokázali proti Chodovu v závěru finálového duelu snížit ze stavu 6:1 na 6:4, vítězství pražského týmu Moravané ale neodvrátili. Chodov se nakonec radoval z výhry 7:4.

O zisku první významné trofeje v klubové historii rozhodli Pražané už v úvodním dějství, když ve 12. minutě vedli 5:1. Chodov proměnil v triumf svou druhou finálovou účast, loni podlehl v Praze Vítkovicím 5:7. Bulldogs ve finále prohráli už potřetí - v letech 2009 a 2010 nestačili na Tatran Střešovice.

Kanonádu Chodova v úvodním dějství načal ve třetí minutě Zozulák a na tříbrankový náskok zvýšili Sýkora s Jendrišákem. V polovině první třetiny sice snížil Petr Kadlec, ale hned za půl minuty odpověděl Pražák. Za dalších 55 sekund se trefil ještě Zozulák.

Florbal - TJ JM Perdo Perez Chodov - itelligence Bulldogs Brno (zdroj: ČT24)

Pak se brankostroj zastavil, téměř tisíc fanoušků v českobudějovické hale Stromovka v druhém dějství nevidělo žádnou branku. Až ve 44. minutě upravil na 6:1 Chmelíček. Bulldogs ještě závěr zdramatizovali. Na Mendrekovu trefu v přesilovce navázali Grich a Coufal. V 57. minutě už byl stav jen 6:4. Výhru Chodova ale zpečetil 47 sekund před koncem Pražák. Vítěz získal prémii 100 tisíc korun a poražený finalista 30 tisíc korun.

JM Chodov - Bulldogs Brno 7:4 (5:1, 0:0, 2:3)

Branky: 3. a 12. Zozulák, 11. a 60. Pražák, 7. Sýkora, 8. Jendrišák, 45. Chmelíček - 10. P. Kadlec, 53. Mendrek, 56. Grich, 58. Coufal. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 942.