Masopustní veselí v Domově pro seniory v Boskovicích

Ve středu 30. ledna 2013 bylo v Domově pro seniory a Domově se zvláštním režimem v Boskovicích nezvykle rušno. Všude se ozýval smích, byl slyšet zpěv a celým zařízením se ozývaly zvuky kytar. Klienti, pracovníci zařízení a studenti Střední pedagogické školy společně slavili Masopust.

„Vítám všechny na dnešním Masopustním průvodu,“ zazněla do hlasitého štěbetání roztodivných masek slova vedoucí úseku přímé obslužné péče Miroslavy Čopákové. „A začneme veselou písničkou.“

Vstupní chodbou Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem na Sadové ulici v Boskovicích se ve středu 30. ledna 2013 rozezněly kytary a mladé hlasy sboru studentů místní Střední pedagogické školy spustily „Když máš srdce zjihlé…“

Co se dělo? Známá písnička „Dělání“ odstartovala každoroční Masopustní průvod, jímž chtějí tamní zaměstnanci a studenti potěšit místní obyvatele a zpestřit jim dny všední.

Masopust je období od Tří králů do Popeleční středy, jíž začíná postní čas před Velikonocemi.

„Vyrazíme do jednotlivých poschodí, navštívíme staroušky na pokojích, ukážeme masky a zazpíváme jim,“ zavelela Miroslava Čopáková a celý průvod se dal na pochod budovou.

Chodbami se za všeobecného smíchu, hlasitého výskání a bujarého veselí nesly lidové písničky Travička zelená, Na Okoř je cesta, Ej od Buchtova, Jó třešně zrály, Okolo Frýdku, Na tom pražským mostě, Travička zelená, Beskyde, Čerešničky… Občas se celý prostor proměnil v taneční parket, tak skvěle se zábava rozjela a trvala po celé dopoledne.

„Děkuji všem, rozloučíme se pokřikem třikrát hurá na zdar Masopustu 2014,“ zvolala paní Čopáková a všichni se sborově přidali. „Příští týden šestého února se těším na setkání při Havajském plese. Jste srdečně zváni,“ připomenula na závěr.

Luboš Sušil, Boskovice

/*json*/{"map":{"lat":49.472586174081,"lng":16.699905395508,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.494890611404,"lng":16.663513183594,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/