AVÍZO: Poberounský masopust v Zadní Třebani

V Zadní Třebani v okrese Beroun se v sobotu 9. února 2013 uskuteční už 24. ročník Poberounského masopustu. Program masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne v 10.00 na zadnotřebaňské návsi zabíjačkou a stylovým staročeským jarmarkem.

Na jarmarku budou kromě řemeslných výrobků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, víno, medovina… Děti se budou moci svézt na konících. Navíc malí jezdci ze stáje Orion předvedou na koních své akrobatické dovednosti.

Poberounský masopust
Zdroj: ČT24
Autor: Miloslav Frýdl

Počínaje 10.00 se na improvizovaném jevišti v podobě valníku postupně představí:

-         staropražská kapela Třehusk

-         kejklíř a iluzionista Petr Theimer

-         folklorní soubor Kamýček z Kamýka nad Vltavou s pásmem Zabíjačka

-         taneční soubor Klíček z Řevnic

-         skupina Holky v rozpuku z Hlásné Třebaně

-         řevničtí ochotníci s tradiční masopustní fraškou

Poberounský masopust
Zdroj: ČT24
Autor: Miloslav Frýdl

Nakonec bude symbolicky pochován Masopust a vyhlášeny i oceněny nejoriginálnější masopustní převleky. K účasti jsou zváni všichni – místní i přespolní.

Masopust Zadní Třebaň
Zdroj: ČT24
Autor: Miloslav Frýdl

Poté se vydá Zadní Třebaní průvod maškar v čele s kapelou a kvartetem »hlavních« postav: medvědem a medvědářem, policajtem i Masopustem-Bakchem. Všichni budou ochutnávat dobroty – jedlé i tekuté – které si pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři. Tak jako každoročně bude oceněn vítěz neformální soutěže o nejlepší koblihu, šišku či jiné masopustní občerstvení. Bezprostředně po skončení průvodu se ještě bude konat sousedské posezení s kapelou Třehusk ve Společenském domě.

Masopustní oslavy uzavře v neděli 10. února 2013 od 14.00 ve Společenském domě v Zadní Třebani DĚTSKÝ KARNEVAL.

Pro děti budou připraveny hry, soutěže, volba nejhezčí masky i kolo štěstí. Vystoupí soubory  AEROBIC TEAM SHOW s ukázkou aerobiku a ZAHRA ORIENT DANCE s ukázkou dětské zumby. Hrát bude staropražská kapela Třehusk.

Miloslav Frýdl, Berounsko

Plakát k akci
Zdroj: ČT24
Autor: Miloslav Frýdl
/*json*/{"map":{"lat":49.929124097595,"lng":14.213218688965,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.919619783138,"lng":14.208927154541,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/