Volejbalisté Havířova byli nadosah senzaci, nakonec prohráli

Havířov - Extraligoví volejbalisté devátého Havířova byli nadosah senzaci. Po pěti porážkách v řadě hostili vedoucí Liberec a proti lídrovi tabulky si mohli připsat vítězství za tři body, když vedli 2:0 na sety a 14:11 . Liberec ale nakonec vyhrál set i celé utkání.

Sporný míč přišel v třetí sadě za stavu 14:13 pro domácí, kdy Filip Kramár smečoval a odražený míč skončil v zámezí. Domácí se radovali, byli přesvědčeni, že míč se odrazil od blokařů Liberce. Sudí však zapískal pásku a podle zpomalených záběrů zřejmě správně. Ivan Duda se však emotivně dožadoval vysvětlení a odpovědí mu byla žlutá karta a tím další bod pro Duklu.

Liberec ze stavu 11:14 otočil na 18:14 ve svůj prospěch a třetí sadu získal 25:23. Severočeši byli psychicky ve výhodě a jejich zlepšené hře už domácí nedokázali vzdorovat. Po prohraném čtvrtém setu padli i v tiebrejku. Přesto bod za porážku 2:3 na sety je víc, než mohli domácí doufat.

Reportáž Davida Knebla (zdroj: ČT24)