Krnovské kino má Cerfitikát dobrého kina a patří k nejnavštěvovanějším v kraji

Krnov - Kino na malém městě sklízí úspěchy. Krnovské Kino Mír 70 patří mezi nejnavštěvovanější v zemi. Každodočně pořádá festival a teď mu bude v boji s konkurencí pomáhat i certifikát oceňující jeho kvality.

Loni přišlo do Kina Mír 70 v Krnově přes 40 tisíc lidí. Je druhé nejnavštěvovanější v Moravskoslezském kraji a je i v první dvacítce kin celé republiky. Zadarmo to nebylo a město muselo investovat peníze do nového zvukového systému, sedaček nebo digitalizace. Teď biograf získal Certifikát dobrého kina.

„V roce 2011 se rozhodlo město kino digitalizovat, včetně 3D technologie. Tato digitalizace stála 3 miliony dvě stě tisíc korun,“ uvedla mluvčí krnovského městského úřadu Dita Círová.

Takzvané dobré kino musí splňovat deset základních pravidel. Třeba mít dobré technické vybavení, milý a vstřícný personál, nebo nabídnout divákům pohodlí.

A samozřejmou podmínkou je také kvalitní a pestrá nabídka filmů. Krnovské kino proslavil v republice i zahraničí zejména unikátní festival sedmdesátimilimetrových filmů. Novinkou je třeba také Senior klub.

Certifikát získaly v Moravskoslezském kraji jen tři kina. Kromě toho krnovského také kina v Havířově a ve Vratimově.