Zfetovaní řidiči jsou nebezpečnější než opilí, tvrdí policie

Jižní Morava – Na jižní Moravě přibývá řidičů, kteří za volant svého auta usedají pod vlivem drog. Podle policie jsou zdrogovaní řidiči daleko nebezpečnější než opilí – narkomani jsou totiž daleko méně předvídatelní. Policisté tento týden dopadli už dva řidiče – jednoho policisté pronásledovali v divoké honičce, druhý měl v autě množství léků, z nichž se dá vyrobit pervitin.

Divoké honičce dvaatřicetiletého muže a tří policejních aut přihlíželi obyvatelé Moutnic a Těšan na Brněnsku. Zdrogovaný řidič objel policejní zátarasy a s dodržováním rychlosti si hlavu nelámal. Místy ujížděl až stokilometrovou rychlostí. „Jel velmi riskantně a ohrozil přitom další účastníky provozu, včetně matky s dítětem v kočárku,“ uvedl mluvčí policie Brno-venkov Bohumil Malášek.

Muž udělal osudnou chybu, když zamířil k sobě domů do Těšan. Na dvoře ho policisté dopadli. „Než se jim podařilo nasadit pouta řidiči pod vlivem pervitinu, došlo k dalším konfliktům. Do nich se zapojila i přítelkyně řidiče, jeho matka a otec,“ popsal mluvčí. Na policisty vyběhli se smetákem, sekerou a poštvali na ně trojici psů bojových plemen. Narkoman skončil v cele. Jemu i jeho rodině teď hrozí trestní stíhání.

Video NO COMMENT: Policejní honička (zdroj PČR)
video

NO COMMENT: Policejní honička (zdroj PČR)

V Hodoníně převážel zdrogovaný řidič léky, z nichž se dá vyrobit pervitin

Čtyřiatřicetiletého řidiče, který byl stejně jako jeho dva spolucestující pod vlivem drog, chytili ve středu odpoledne policisté v Hodoníně. Test odhalil v krvi muže přítomnost amfetaminu.

Při důkladné prohlídce auta navíc policisté našli dvacet balení léků, z nichž narkomani vyrábí pervitin. „Případ si tedy převzali kriminalisté z toxi týmu, kteří zjišťují další okolnosti této události,“ řekl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Muži za řízení pod vlivem návykové látky hrozí pokuta až padesát tisíc korun a až dvouletý zákaz řízení motorových vozidel.