Běžkař se ztratil v mlze. Měl štěstí, přežil

PULČÍN - Pět desítek lidí hledalo v noci na dnešek na Vsetínsku jednapadesátiletého muže, který zabloudil v mlze na běžkách. Záchranáři silně podchlazeného běžkaře našli až po několika hodinách pátrání v korytě Pulčínského potoka na Vsetínsku.

Pohřešování muže oznámila v sobotu kolem 21:30 manželka s tím, že muž vyrazil na běžky z Pulčína do Zděchova, kde bydlí. Ženě volal z mobilního telefonu, že se ztratil, ale že prý bez problémů dojde. Trasu totiž znal, chodíval do těchto míst několik let.

Když se však nevrátil ani po hodině, kontaktovala žena policii, která zorganizovala pátrací akci. Kromě policistů se do ní zapojili i hasiči, horská služba i místní lidé.

V sedmistupňovém mrazu záchranářům pomáhaly čtyři sněžné skútry a dvě čtyřkolky. S běžkařem se jim už nepodařilo spojit, telefon pouze vyzváněl. Kvůli mlze nebylo možné využít ani vrtulník.

„Silně podchlazeného muže se tak podařilo najít po třetí hodině ráno v korytě Pulčínského potoka,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková, s tím, že podchlazeného a promáčeného běžkaře odvezla záchranná služba do nemocnice.

Podle velitele pátrací akce, vedoucího vsetínského obvodního oddělení policie Iva Nováka, patří všem lidem, kteří se do pátrání zapojili velké poděkování. „Běžkaři nepochybně zachránili život,“ uzavřela Javorková.