V poháru volejbalistek se opět radují hráčky Prostějova

Teplice - Český pohár volejbalistek patří šestým rokem po sobě hráčkám Prostějova. Ve finále v Teplicích mezi aktuálně dvěma nejlepšími týmy domácí extraligy porazily Olymp Praha 3:1 na sety, získaly první trofej v sezoně a 27. února na domácí palubovce budou mít šanci vyhrát i Česko-slovenský pohár. Soupeřkami Prostějova bude Slávia EU Bratislava.

Prostějov vládne posledních pět let českému ženskému volejbalu, a přestože v této sezoně není tak suverénní a trápí ho marodka, Olympu pohár nedopřál. Po třech výhrách v této sezoně extraligy (3:2, 3:2 a 3:0) zvítězil i na čtvrtý pokus.

První sadu favorizované Moravanky vyhrály jasně 25:14, pak je ale trápil horší příjem a Pražanky výrazně zlepšily útok. Odměnou bylo Olympu dílčí vítězství 25:21. Jenže pak Prostějov zvládl další dvě koncovky a opět převzal Český pohár i zlaté medaile.

Video Prostějovské volejbalistky opět získaly domácí pohár
video

Prostějovské volejbalistky opět získaly domácí pohár

„Zápas byl trochu jako na houpačce, jednou se dařilo jednomu týmu, pak druhému. Rozhodly maličkosti a zkušenosti,“ řekla nahrávačka staronových šampionek Pavla Vincourová.