Třemošnice byla ve znamení maturitního plesu

V Kulturním domě v Třemošnici se v pátek 15. února večer uskutečnil Maturitní ples Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického v Třemošnici.

Na úvod vystoupila ředitelka SOŠ a SOU technického v Třemošnici Jana Sýkorová a popřála žákům úspěšné zakončení maturitních a závěrečných učňovských zkoušek. Žákům a jejich rodičům popřála krásnou zábavu a plno zážitků.

Slavnostním nástupem a fanfárami začal maturitní ples. Na parket nejdříve nastoupila třída absolventů Z3 v učebním oboru truhlář, strojní mechanik, obráběč kovů a nástrojař a tyto absolventy  ošerpovala třídní učitelka Šárka Jakubčová.

Poté  došlo k dekorování žáků maturitního oboru „ekonomika a podnikání, mechanik, seřizovač, operátor dřevařské a nábytkářské výroby.“ Třídní učitelky Vladimíra Kalinová a Jiřina Musílková předaly žákům šerpy a popřály jim zdárné ukončení maturitního studia. Z rukou ředitelky obdrželi dekorovaní krásnou růži a na závěr si připili šampaňským. Po dekorování bylo vyhlášeno sólo pro rodiče a učitele a tím nastal taneční rej. Plesalo až do rána. Také to bylo setkání bývalých žáků a učitelů. 

Na žácích byla vidět dobrá nálada, krásně se bavili a ani nevnímali, že za krátko budou vykonávat zkoušku z dospělosti.

„Od roku 2010 do současnosti na různých grantech z Evropské unie získala SOŠ a SOU technické v Třemošnici  kolem 18,5 milionu korun. Část peněz byla investována do zařízení a vybavení dílen, ale také do rekvalifikačních a nyní do profesních kurzů. Jednou ze zajímavostí je možné následně získat výuční list v rekvalifikačním oboru a také na škole získání zdarma svářečský průkaz v plném rozsahu. Další finanční prostředky byly dány na začátku školního roku do počítačové třídy, kde třída byla vybavena  opětovně novými 16 kusy počítačů. V letošním roce bude realizován další projekt z Evropských sociálních fondů, z operačního programu pro konkurenceschopnost. Bude to částka ve výši 5 milionů korun a bude se jednat o zřízení svářečské školy podle evropských norem. V loňském roce naše škola převzala ve Španělském sále Pražského hradu další ocenění a to “Národní cenu ČR pro veřejný sektor, společensky odpovědná organizace 2012",   sdělila ještě před vlastním plesem  mimo jiné ředitelka SOŠ a SOU technického v Třemošnici Jana Sýkorová.

Pavel Kalina, Třemošnice

/*json*/{"map":{"lat":49.879150229898,"lng":15.576210021973,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.871848828909,"lng":15.581016540527,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/