Dvojice lupičů vykradla osmnáct domů. Hledali především celoživotní úspory

Znojemsko - Znojemským policistům se podařilo dopadnout dva muže, kteří během tří měsíců vykradli celkem osmnáct domků na Znojemsku, Brněnsku, Hodonínsku a Třebíčsku. Z vyloupených domů se jim podařilo odnést převážně hotovost, celkem za téměř tři miliony korun. Půl milionu muži prohýřili během jedné noci ve veřejném domě.

Kromě peněz si zloději z domů odváželi především šperky, počítače a oblečení. Dvojice si obvykle vytipovala rodinný dům, ve kterém žili starší lidé. Při loupení si pak odnesli jejich celoživotní úspory. Nejvyšší lup – 2,7 milionu korun – zloději našli v jednom domku na Znojemsku. Po prodeji nemovitosti si senioři ponechali peníze z prodeje domu v hotovosti.

Ve dvou případech vloupání byl majitel domu dokonce na místě a spal. Zbylých dvanáct domků ale vykradli, když nikdo nebyl doma. Při loupení si nepočínali zrovna gentlemansky. Násilím se vloupali do domu, kde při prohledávání skříní, šuplíků a dalších skrýší nechali vždy obrovský nepořádek. „Rozhazovali a prohledávali do té doby, dokud něco nenašli,“ uvedl Marcel Med z oddělení obecné kriminality.

Dvojice vykradla minimálně osmnáct rodinných domů
Dvojice vykradla minimálně osmnáct rodinných domů

Policisté stále pokračují ve vyšetřování, zda do skupiny nepatří ještě další lidé. Oba dopadení muži jsou ze Znojemska. Policistům se je podařilo zadržet, když si přijeli do hypermarketu nakoupit za ukradené peníze elektroniku. „Zadržení provedla zásahová jednotka, pachatelé byli samozřejmě překvapení,“ řekl brněnský kriminalista Zdeněk Burian. Při domovní prohlídce u nich i jejich příbuzných byla nelezena převážná část ukradené hotovosti. Celkem policisté zajistili přes dva miliony korun.

Oba zadržení muži mají na svém kontě už pěknou řádku trestných činů. Devětatřicetiletý muž má celkem šestnáct záznamů v trestním rejstříku, jeho o devět let mladší kolega byl soudně trestaný osmkrát. Aktuálně jim hrozí dalších osm let za mřížemi.