Frenštátská radnice varuje před falešnou sbírkou

Frenštát pod Radhoštěm – Vedení města Frenštát pod Radhoštěm upozorňuje na falešnou sbírku, která má pomoci obětem nedělní tragédie. Ohradilo se vůči informaci na internetu (…frenstat.eu5.org.), že město spolupracuje na organizaci sbírky s názvem Pomozte obětem tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm. Je tam uvedeno i číslo účtu u Fio banky, na který mají lidé posílat peníze. „Jde však jednoznačně o podvod,“ prohlásila vedoucí odboru financí tamního městského úřadu Ivana Obšilová.

Vedení města předtím rozeslalo redakcím e-mail, ve kterém se od této sbírky distancuje. „Informace o naší spolupráci se sbírkou s účtem u Fio banky není pravdivá a město Frenštát pod Radhoštěm se od ní distancuje. Ihned po zjištění zřejmě podvodného jednání neznámého pachatele o tom informovalo Fio banku. Zároveň učinilo kroky ke zjištění pachatele tohoto opovrženíhodného činu,“ uvedlo vedení města v písemném prohlášení.

Představitelé města důrazně žádají lidi, aby neposílali peníze podvodníkům. „Jediným účtem, který Město Frenštát pod Radhoštěm zřídilo na pomoc obětem, je účet číslo 3880277/0100 u Komerční banky,“ zdůraznilo vedení města v čele se starostkou Zdeňkou Leščišinovou.

Ivana Obšilová dodala, že její kolegové již vypátrali, že uvedený účet u Fio banky je spojen s dalšími podvody. „Objevují se upozornění lidí, kteří se nechali napálit v jiných souvislostech,“ řekla Obšilová.

Na kontě ve sprospěch lidí, kteří exploze a požár domu přežili, je už několik milionů korun. Peníze tam neustále přibývají. V úterý byly na účtě čtyři miliony. Lidé pomáhají i věcnými dary. Dům s šesti byty vybuchl v neděli nad ránem. Policie má podezření, že jeden nájemník, který v domě také zemřel, záměrně pustil plyn. Zatím je potvrzeno, že zahynulo pět lidí. Jedenáct jich bylo zraněno.