Ztracené play-off stálo Veneru místo

Brno - U brněnské Komety končí trenér Zdeněk Venera, odvoláním odnesl neúspěch v boji o play-off. Na lavičce loňského vicemistra ho nahradí Vladimír Kýhos. Ten naposledy působil v Karlových Varech a v minulosti trénoval právě i brněnský tým.

 

Kometa je po včerejšku v depresi. Tým, který až do začátku prosince svou silou soupeře děsil, se po zbytek základní části proměnil v beránka dobrovolně odevzdávajícího cenné body. Křeč Brna vyvrcholila vysokou prohrou 0:6 na Spartě, která Kometu definitivně poslala jen do bojů o záchranu. „Nikoho z nás by ještě před měsícem nenapadlo, že do play-off nepostoupíme. Je to pro nás obrovské zklamání. Každý z nás si teď musí sáhnout do svědomí, jestli do toho dal opravdu sto procent,“ řekl brněnský obránce Tomáš Žižka.

Video Rozhovor se Zdeňkem Venerou
video

Rozhovor se Zdeňkem Venerou

„Podle mě nebyl problém v tom, že by se někdo nesnažil, ale v disciplíně, kterou jsme v klíčových okamžicích neukočírovali. To nás stálo několik vyhraných zápasů. Na tom, že jsme nepostoupili, neseme vinu všichni, hráči i trenéři,“ popsal příčiny neúspěchu nejproduktivnější hráč v modrobílém dresu Jan Hruška.

Video Rozhovor s Janem Hruškou
video

Rozhovor s Janem Hruškou

Selhání Komety dnes odpoledne odnesl odvoláním brněnský trenér Zdeněk Venera. Jednoho z hrdinů loňské stříbrné euforie ve funkci nahradil Vladimír Kýhos, který na lavičce Brna působil už v letech 2008–2009. „Já na Brno budu vždycky rád vzpomínat hlavně kvůli tomu, co jsme zde zažili v loňské sezóně. O to víc mě mrzí, že se to letos nepovedlo. Brno je hokejové město, které si postup zasloužilo,“ shrnul odvolaný trenér Zdeněk Venera.

První úkol pro nového trenéra je jasný – uhájit v planout devítibodový náskok na barážové příčky.