Muž z Brna nutil svoji přítelkyni k prostituci. Trvalo to déle než dva roky

Brno - Policie obvinila jednatřicetiletého Brňana, který více než dva roky nutil svoji přítelkyni k prostituci. Za tu dobu dvaadvacetiletá žena stihla vydělat více než milion korun, a tak muži pomáhala k penězům, které následně prohrál na automatech. Podle policejního vyšetřování se muž podílel také na řadě loupeží.

„Svoji přítelkyni začal posílat do nevěstinců v Brně i ve Znojmě pod pohrůžkou konce vztahu. Činil to i v době, kdy byla jeho přítelkyně těhotná,“ řekl kriminalista Pavel Bojanovský. Mladá žena se s kuplířem seznámila už před svojí maturitou. Protože neměla ideální vztahy s rodinou, hledala tou dobou i bydlení. Mladík jí zdarma nabídl střechu nad hlavou. Dívka se do muže zamilovala, ačkoliv ji na konci roku 2010 začal nutit k sexu s cizími muži. „Prostitucí si vydělala měsíčně od třiceti do sedmdesáti tisíc,“ prozradil Bojanovský.

Veškeré peníze, které prostitucí vydělala, musela odevzdávat svému příteli. Ten pak během jedné noci klidně propil a prohrál na automatech i třicet tisíc korun. K odhalení případu paradoxně přispěl sám pachatel. Loni na podzim se totiž obrátil na policii s tím, že jeho přítelkyně i s malým dítětem zmizela. Policie jeho pohřešovanou partnerku našla v jednom z azylových domů, kde se před ním ukrývala. Ta pak mužům zákona prozradila, co bylo důvodem jejího útěku.

Zbraň nalezená v bytě obviněného muže
Zbraň nalezená v bytě obviněného muže

Při vyšetřování vyšlo najevo, že muž se dvěma přáteli na jihu Moravy také loupil. „Společně s bratrancem a ještě dalším mužem páchali loupežná přepadení,“ uvedl Bojanovský. Trojice měla přepadnout například kuřimský bar, kde tito muži obsluhu uzamkli v baru a ukradli asi devadesát tisíc korun. Celkem si loupežemi přišli na téměř půl milionu korun. Největší lup, asi 330 tisíc korun, získal muž se svým komplicem při loupežném přepadení Komerční banky v brněnské Purkyňově ulici. K dalšímu loupežnému přepadení došlo ve znojemském kovošrotu.

Obviněný muž čeká zatím ve vazbě. Soud jej však může poslat až na deset let do vězení.