Zlín vyhrál po obratu i podruhé, Vítkovice sestřelil znovu Honejsek

Zlín - Berani ze Zlína i v druhém čtvrtfinále play-off porazili Vítkovice, kterým se i přes nedisciplinovanost a častá vyloučení začátek povedl. Po brejku v oslabení otevřel skóre kapitán Jiří Burger. Za domácí srovnal přesně v polovině utkání Antonín Honejsek a ten samý hráč přidal i druhou trefu dvanáct minut před koncem, která znamenala otočení výsledku na konečných 2:1. Zlín v sérii vede 2:0.

Oproti předchozímu utkání nastalo v sestavách obou týmů několik změn. V druhé obranné dvojici Zlína nastoupil s Urbancem Řezníček místo zraněného Zámorského a v druhém vítkovickém útoku nahradil Hunu Szturc, jehož ve čtvrté formaci zastoupil Kucsera.

Úvod zápasu vítězům základní části soutěže nevyšel. Zlín nejenže nevyužil dvě přesilovky po Rehákově vyloučení, ale navíc v druhé početní výhodě inkasoval. Do přečíslení dvou na jednoho ujeli Húževka a Burger, který překonal brankáře Sedláčka. Gólové situaci přitom předcházel ofsajd, který však čároví rozhodčí neodpískali.

I v dalším průběhu hry se Zlín trápil v přesilovkách. Šance na vyrovnání měli Balaštík s Linhartem, ale ani jeden z nich nedokázal gólmana Šindeláře překonat. Na začátku druhé části Stehlík trefil horní tyčku zlínské branky.

Iniciativu poté převzali domácí, kteří hýřili pohybem a jejich bojovnost jim v polovině zápasu vynesla vyrovnání. Po pohledné kombinaci skóroval do odkryté branky Honejsek. Po vstřeleném gólu svěřenci trenéra Vlacha ožili a nadále zaměstnávali vítkovickou obranu v čele se Šindelářem. I přes převahu ale další branku do konce druhé části nepřidali.

Video Sestřih a ohlasy 2. utkání Zlín - Vítkovice
video

Sestřih a ohlasy 2. utkání Zlín - Vítkovice

Sestřih a ohlasy 2. utkání Zlín - Vítkovice

Gól Jiřího Burgra v oslabení - 0:1 pro Vítkovice (6. min.)

Vyrovnání po nádherné kombinaci zařídil Honejsek (30. min.)

Trojnásobné štěstí při gólu zlínského Honejska proti Vítkovicím

Honejsek přidal druhý gól - 2:1 (48. min.)

Do třetí třetiny vstoupil Zlín dvěma přesilovkami za sebou. Prohřešky Szturce ani Malíka sice ke vstřelení rozdílového gólu nevedly, to už ale neplatilo při rovnovážném počtu hráčů. Vítkovické obraně pláchli Holík s Honejskem a střelec úvodního zlínského gólu zblízka poslal puk do odkryté branky. Ve zbývajícím čase Berani pozorně bránili a těsný náskok si pohlídali. Ve vypjatém závěru nepomohla Ostravanům k vyrovnání ani power play.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Honejsek (Čajánek), 48. Honejsek (Holík) - 6. Burger (Húževka). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:9, navíc Szturc 10 min., Malík (oba Vítkovice) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 998. Stav série: 2:0.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, F. Čech - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Holík, Köhler - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, Malík, L. Kovář, Rehák - Bartánus, Burger, J. Káňa - Szturc, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Svozil.