Interliga házené finišuje v základní části

Olomouc - Dvě kola před koncem základní části interligy je definitivně jasno o dalším průběhu sezóny olomouckých házenkářek. Hanačky skončí páté v pořadí českých týmů a čeká je boj ve skupině o páté až osmé místo. Ve svém, zatím posledním vystoupení doma, sice odehrály velmi slušný zápas, favorizovaná Šala si ale z Olomouce přesto odvezla výhru 28:27.

Šala se na výhru v Olomouci hodně nadřela. Ke dvěma bodům dovedla hosty výborná hra reprezentačních spojek Szarkové a Demajové a především místy nepřekonatelná brankářka Grandtnerová. Hanačky o přestávce prohrávaly 10:12 a celou druhou půli se ztrátu marně snažily dotáhnout. Slovenský tým vedl deset minut před koncem o čtyři góly. Nakonec byl ale rád za výhru 28:27.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)

Ve zbylých dvou utkáních už se Olomouc v pořadí českých týmů nikam posunout nemůže. Do skupiny, která rozhodne o účastníkovi baráže, tak půjde z páté pozice se čtyřmi bonusovými body.