Mistrovství republiky ve squashi zůstalo bez překvapení

Ostrava - Už čtrnáctý titul mistra republiky v pouhých dvaceti devíti letech vybojoval na letošním mistrovství republiky squashista Jan Koukal. Šampionát probíhal v Ostravě a startovalo na něm více než sto hráčů a hráček.

Velký zájem veřejnosti a kvalitní souboje, to byly hlavní přednosti letošního republikového šampionátu.

Mezi ženami se do finále probojovaly očekávané favoritky. Šestadvacetiletá Olga Ertlová zopakovala nedávné vítězství nad Lucií Fialovou a stala se podruhé mistryní republiky po vítězství 3:1 na sety.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)

Jan Koukal je žijící legendou tohoto sportu. Letos znovu nedal svým soupeřům nejmenší šanci. V celém turnaji neprohrál jediný set a stejně tomu bylo i ve finále. S druhým nasazeným Petrem Martinem měl menší problémy jen v prvním setu, který ale stejně získal těsným poměrem 11:9. Další dva pak vyhrál 11:7 a 11:5 a připsal si už čtrnáctý titul mistra republiky.