ŽIVĚ: Karviná hraje na palubovce prvního Jičína o elitní šestku

Praha - Mistrovský tým extraligy házenkářů ze Zubří si v posledním kole základní části udržel vítězstvím nad Duklou naději, že se dostane do elitní šestky pro nadstavbu. Nad Pražany Valaši vyhráli 25:22 a budou čekat, zda je v tabulce přeskočí Karviná, která před zápasem na palubovce lídra tabulky Jičína ztrácí jen bod. Zápas Jičín - Karviná sledujte od 11:30 živě na kanálu ČT sport a na našem webu.

Stejně bodů jako šesté Zubří mají páté Hranice, ty mají rovněž zápas k dobru (s Brnem). V případě rovnosti bodů by mezi touto trojicí rozhodla vzájemná bilance. Valaši proti Dukle sehráli vynikající zápas.

Od začátku vedli, byť měli problém prosadit se proti gólmanovi Petržalovi. Ten jen v prvním poločase kryl pět sedmimetrových hodů. Ještě deset minut před koncem bylo skóre vyrovnané 17:17, závěr pro domácí rozhodli Bechný s Václavem.

Body doma udržely v závěrečném zápase základní části také Lovosice a po jasné výhře nad Plzní 34:28 se posunuly na druhé místo. Jiří Motl k tomu přispěl 12 brankami.

Výsledky

Lovosice - Plzeň 34:28 (15:14)
Nejvíce branek: Motl 12, Jonáš 7/3, Klimt 5 - Vinkelhöfer 7/5, Horký 5, Tonar a Šindelář po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3:5. Vyloučení: 4:5. Diváci: 875.

Zubří -Dukla Praha 25:22 (12:11)
Nejvíce branek: Bechný 5/2, Václav a Mičkal po 4 - Krupa 6/4, Šůstek 4, Kotrč 3. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 7/2 - 5/4. Vyloučení: 2:7. Diváci: 1100.