Celníci našli v květinářství nezdaněný alkohol s etiketou likérky Drak

Brno - Nezdaněné lihoviny s etiketami Vodka a Tuzemák a s logem likérky Drak nalezli celníci v neděli na tržnici v Olomoucké ulici v Brně. Kuriózní je místo nálezu - celníci totiž našli alkohol v květinářském stánku.

 „U květinářství si hlídka všimla, že mezi vystavenými umělými květinami, jsou umístěny kartonové krabice. Na jedné z nich byla nalepena etiketa s nápisem Vodka,“ popisuje mluvčí jihomoravského celního úřadu Lada Temňáková, jak její kolegové na lahve přišli. Celkem potom v prodejně zajistili 91 lahví s označením Vodka a Tuzemák, o kterých nájemce obchodu tvrdil, že nejsou jeho. 

  • Zabavená láhev vodky
    Zabavená láhev vodky autor: CÚ pro JMK, zdroj: ČT Brno
  • Zabavená láhev tuzemáku
    Zabavená láhev tuzemáku autor: CÚ pro JMK, zdroj: ČT Brno

Protože vzniklo podezření z možného daňového úniku ve výši přibližně 6500 korun, celníci lahve zabavili a odebrali z nich vzorky na analýzu. Pokud se nepodaří zjistit skutečné majitele zboží, celní úřad rozhodne o likvidaci zboží.

Video Zásah celníků v tržnici na Olomoucké ulici (záběry CÚ pro JMK)
video

Zásah celníků v tržnici na Olomoucké ulici (záběry CÚ pro JMK)

Na etiketě byla likérka Drak

Zabavené lahve na sobě měly logo likérky Drak. Ta se nechvalně proslavila loni na podzim během takzvané metanolové aféry. Právě v lahvích s etiketou a kolky chvalčovské likérky se objevil metanol. Státní zastupitelství ale loni v listopadu trestní stíhání jednatele likérky zastavilo. O toxickém obsahu v lahvích s upravenou etiketou jeho likérky totiž pravděpodobně nevěděl.