Dětský karneval v Ronově nad Doubravou

Karnevaly a maškarní reje pro dospělé už skončily, ale pro děti jsou karnevalové zábavy stále  populární. V „městečku na dlani“ v Ronově nad Doubravou se v sobotu 16. března odpoledne ve školní tělocvičně konal karneval s názvem „Broučkyáda, aneb co se děje v trávě“. Tuto zábavnou show uspořádala Leona Mrázková se svoji kolegyní, které společně cvičí malé děti v sokole v Ronově.

„Pro děti jsme již uspořádaly třetí ročník, první byl ve znamení klaunů, poté šmoulů a letos  broučci z večerničkového  seriálu. Jsme rádi, že děti mají o tuto zábavu zájem a na tyto akce chodí stále více a více dětí, letos jich bylo kolem 65. Je to také o tom, aby se děti pobavily, zahrály, zazpívaly a v tomto dlouhém zimním období se nenudily a také trochu proběhly,“ sdělila jedna z organizátorek Leona Mrázková z Ronova n. D.

Někteří rodiče obleček pro své děti koupili, půjčili, ale někteří jako třeba Gabriela Kovaříková k tomu zaměstnala celou svoji rodinu včetně babičky a dědy Burešových z Třemošnice. Pro všechny děti byla  připravena  bohatá tombola včetně  sladkých odměn při soutěžích. Ze zajímavých cen, které děti obdržely,  byly krásné dorty ozdobeny broučky, včelkami a třeba sluníčkem sedmitečným.

Děti se krásně bavily a než se nadály, byla tříhodinová show u konce. Na závěr jedna z organizátorek všem poděkovala za zájem dětí a rodičů, babiček a dědů a také poděkovala všem sponzorům, kteří se na karnevalu podíleli.

Pavel Kalina, Ronov nad Doubravou

/*json*/{"map":{"lat":49.993615462541,"lng":15.651397705078,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.900826671332,"lng":15.541534423828,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/