Policejní hlídka zachránila život řidiči s infarktem

V boj o život se změnila cesta do práce pro řidiče osobního auta. Zachránili ho policisté, kteří projížděli kolem jen náhodou.

 

„Řidič vozidla přijížděl od Ostravy v levém jízdním pruhu, s vozidlem pak narazil do plastových reflexních pilířů,“ informovala Monika Mikulková z Dopravní policie Frýdek-Místek. Řidič byl v bezvědomí, policisté ho vytáhli ven z vozidla a na místě začali s resuscitací.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Nehoda se stala během dopravní špičky, kdy po rondelu projíždějí stovky aut. Podle slov policie si řidiči tuto nehodu natáčeli na mobil nebo digitální fotoaparát. Nikdo nezastavil a nikdo nepomohl.

Pacienta s infarktem převezli záchranáři na specializované pracoviště do Městské nemocnice v Ostravě. Díky včasné pomoci se lékařům podařilo pacienta stabilizovat a nyní leží v umělém spánku.

U jiné tragické nehody zasahovali dnes nad ránem také hasiči u Velké Bystřice na Olomoucku. Tady se jim ale řidiče zachránit nepodařilo. Zřejmě kvůli vydatnému sněžení narazil do pilíře mostu. Auto po nárazu začalo hořet.