Prostějovské volejbalistky nedaly Ostravě opět šanci

Praha - Prostějovským volejbalistkám chybí jedna výhra k postupu do semifinále extraligy. Obhájkyně titulu doma znovu porazily Ostravu 3:0, ani tentokrát se hostujícímu týmu nepodařilo dovést některý set alespoň do vyrovnanější koncovky.

Další tři čtvrtfinálové série měly na programu úvodní zápasy, v nichž hráčky Olympu, Olomouce i Přerova využily domácího prostředí k výhrám. Jen Olymp ztratil v pražském derby se Slavií set, utkání Olomouc - Frýdek-Místek i Přerov - KP Brno skončila 3:0.

Prostějovský trenér Miroslav Čada obměnil základní sestavu na většině postů, přesto domácí hráčky dění na palubovce opět od začátku ovládly. „Ostrava sice bojovala s větší chutí i nadšením než včera, ale přece jen má mladý a výškově menší tým, což se projevilo. Diametrálně lepší jsme hlavně v útoku, hostům se složitě boduje,“ řekl Čada.

Postup do semifinále si favorizovaný Prostějov může zajistit ve středu 27. března v Ostravě. Ostatní série pokračují v neděli.