Bývalý majitel označil prodej budovy vyhořelého kasina za protiprávní

Brno - Společnost Porta Brno plus chce zpět budovu vyhořelého kasina naproti hlavnímu nádraží v Brně, která jí dříve patřila. Prodej byl podle zástupců firmy protiprávní. Firma podala žalobu o určení vlastnictví. Bývalé kasino teď po letech chátrání přestavuje nový vlastník na obchodní dům Letmo, nyní se dokončuje fasáda. O požadavcích firmy Porta plus dnes informoval Brněnský Deník.

V době prodeje podle právničky Porty Lucie Legnerové vystupoval za společnost Josef Sova, který nebyl akcionářem ani členem představenstva firmy. Legnerová proto prodej zpochybnila a podala za Portu žalobu o určení vlastnictví k Městskému soudu v Brně.

Budova nyní patří společnosti PZ Projekt, podle jejíchž zástupců je žaloba vydíráním. „Zkoušejí, zda se jim podaří předběžným opatřením soudu zmrazit stavbu. Pokud se to náhodou povede, budou po nás chtít peníze za stažení žaloby,“ řekl Deníku Zdeněk Filípek ze společnosti PZ Projekt. Podle něj byl prodej v pořádku.

Obchodní dům Letmo by se po více než roce oprav vyhořelého kasina měl otevřít letos v květnu. Bude v něm supermarket, obchody, restaurace a další služby. Zachován zůstane i průchod a vchod do podchodu pod hlavním nádražím.

Rekonstrukci kasina několik let brzdily spory mezi městem a Portou Plus

Zásadním problémem, který několik let znemožňoval zahájení rekonstrukce, byly vleklé spory o vlastnictví objektu mezi městem a soukromou společností Porta Plus Brno, od níž PZ Projekt budovu koupil. Poté, co se soudy střídavě přiklonily na jednu i druhou stranu, došlo loni na mimosoudní dohodu. Porta Plus Brno se zavázala odkoupit od Brna čtyřicetiprocentní podíl za více než 11 milionů korun. Podle dohody má dům opravit a průchod nechat přístupný. Původní povinnosti Porty Plus Brno přešly na nového vlastníka PZ Projekt.