Házenkáři Hranic mají stále naději na zisk poháru

Nový Jičín - Házenkáři Hranic odehráli první zápas finále Českého poháru. Na palubovce Jičína sice prohráli o gól 27:28, ale i to je dobrá pozice pro odvetu. Ta se bude hrát v Hranicích v neděli.

Souboj Martina Stžníka s jičínskou obranou byl hlavním příběhem úvodního poločasu prvního finále českého poháru. Levoruký hranický kanonýr napřáhl celkem šestkrát gólově a Hranice na palubovce mírně favorizovaného Jičína prohrávali po první půli o dvě branky. Stržínek ale ve druhé části dostal osobního strážce a trefil se už jen třikrát. Na druhé straně úřadoval Jičínský střelecký lídr, devatenáctiletý Tomáš Babák. V tomto utkání sedmi gólový Jičín vyhrál 28:27. Odveta za týden v Hranicích je ale otevřenou záležitostí.

Reportáž Rostislava Hellemanna (zdroj: ČT24)