Zastupitelé Frýdku-Místku rozhodli o nové hale Polárka. Stavba začne během několika týdnů

Frýdek-Místek - Zastupitelé Frýdku-Místku rozhodli o výstavbě nové víceúčelové haly Polárka, která nahradí chátrající dominantu města. Zbourání monumentální sportovní haly ze sedmdesátých let minulého století, které prosazuje vedení magistrátu, už nic nestojí v cestě.

Město tvrdí, že stavba nového multifunkčního centra bude levnější než rekonstrukce rezivějící staré haly. Odpůrci likvidace neuspěli s návrhem, aby byla zařazena mezi kulturní památky. Proti bourání se stavěla i opozice. Kritizovala, že město se chce kvůli investici zadlužit. Nápad srovnat starou halu se zemí se nelíbí některým architektům, ale i lidem, kteří  ji pomáhali v takzvaných akcích Z stavět. Na protest proti záměru vznikla petice.

Většina zastupitelů se přesto vyjádřila pro halu novou, která bude pro dva a půl tisíce diváků. Na náklady stavby schválili firmě Sportplex Frýdek-Místek účelovou investiční dotaci.

Víceúčelová sportovní hala ve Frýdku-Místku
Zdroj: ČT24

„Náklady na výstavbu Polárky byly podle projektové dokumentace vyčísleny na 376 milionů korun. V elektronické aukci se nám ale podařila vysoutěžit cena 284 milionů. Rekonstrukce současné haly by byla nákladnější a stále by nebyla víceúčelová, nenabídla by multifunkční možnosti jako hala nová a náklady na provoz by byly vyšší,“ uvedl primátor Michal Pobucký. Polárka nabídne kromě ledové plochy kurty pro badminton, stolní tenis a samostatně přístupnou střelnici. „Samozřejmostí bude moderní zázemí pro sportovce, účinkující, návštěvníky i zaměstnance. Chybět nebude restaurace s výhledem na ledovou plochu, šatna pro veřejné bruslení s půjčovnou bruslí,“ doplnil primátor.

Stavba by měla začít neprodleně. O tom, kdy se začne bourat hala stará, zatím není definitivně jasno. Nové stavbě překážet nebude, protože nebude na stejném místě, ale severovýchodně od ní.

Video Reportáž Radka Wiglasze
video

Reportáž Radka Wiglasze