Velikonoce v Košticích

Přes velkou zimu, sníh a vítr Koštice nabídly o Velikonocích bohatý kulturní program. V pátek večer hostoval místní ochotnický soubor v nedalekém Třtěně (Obecní úřad CHožov) s komediíí A. Procházky S tvojí dcerou ne! Jako vždy měli velký úspěch a hodlají v prezentaci své činnosti nadále pokračovat. V sobotu odpoledne vládly děti - konal se tradiční dětský karneval s tombolou a soutěžemi.

Program jako každoročně obětavě připravily a uváděly Petra Karfíková a Anna Skalská. Masky jsou rok od roku hezčí a dětí chodí stále víc, letos jich bylo přes devadesát. Vrcholem akce byla čokoládová fontána.
Večer se konala velikonoční zábava občanského sdružení Vožekovo, opět s bohatou tombolou. Přestože návštěvníků na plesech ubývá, tradiční příznivci Vožekova sdružení opět přišli nebo alespoň aktivity spolku podpořili zakoupením vstupenek. Do rána se lidé veselili za doprovodu skupiny Druhej dech.

Mráz a letní čas donutily skupinky koledníků k pozdějšímu nástupu, přesto obcí procházely houfy větších i menších i dospělých, aby pomlázkou omladili hospodyně. Tradični koledu - barevná vejce - začínají poslední dobou vytlačovat barevné perníčky některých místních kuchařinek. A pro dospělé samozřejmě nechyběly tradiční nápoje. V poledne už však byl ve vesnici klid, všichni se odebrali do tepla svých domovů.

Letošní velikonoce doslova potvrdily přísloví: Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem!
 
Irena Hellerová, Koštice
/*json*/{"map":{"lat":50.401077650435,"lng":13.897705078125,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.406329451863,"lng":13.94645690918,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/